Shembet ura provizore e këmbësorëve në Finlandë, 27 të plagosur


18:01 11/05/2023

Shumica nxënës të një shkolle

27 persona u plagosën nga shembja e një urë provizore këmbësorësh në qytetin finlandez Espo, që ndodhet ngjitur me kryeqytetin Helsinki të Finlandës.

Shumica e të plagosurve janë fëmijë 14-15 vjeç, nxënës të një shkolle që ishin në një ekskursion. Ura provizore ishte ngritur pranë një kantieri ku po ndërtohen disa pallate. Shkaqet e shembjes janë të paqarta.

Dyshohet se kushtet e ndërtimit të urës kanë qenë të dobta dhe nuk e kanë përballuar numrin e lartë të këmbësorëve që kalonin aty në të njejtën kohë.

Tv Klan


Të ngjashme

© 2023 TV Klan. All Rights Reserved.

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts