Shënohen 10 raste të reja me Covid-19 në Kosovë, asnjë viktimë në 24 orët e fundit

shenohen 10 raste te reja me covid 19 ne kosove asnje viktime ne 24 oret e fundit
shenohen 10 raste te reja me covid 19 ne kosove asnje viktime ne 24 oret e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë realizuar 2, 484 teste për Covid-19, prej të cilave 10 qytetarë kanë rezultuar pozitivë.

Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se ditën e sotme nuk është regjistruar asnjë viktimë, ndërsa janë shëruar 82 persona.

Numri i qytetarëve të shëruar që nga fillimi i pandemisë ka arritur në 156, 894.

Sakaq në total numri i rasteve aktive është 673.

17 Tetor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Nga 2.484 testime, 10 qytetarë kanë rezultuar pozitiv në COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes

Sot janë shëruar 82 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 156.894.

Në total numri i rasteve aktive është 673.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts