Shënohen 50 viktima në Kroaci, identifikohen mbi 7 mijë raste të reja me koronavirus

Në Kroaci janë shënuar sërish raste të larta të koronavirusit.

Autoritetet raportojnë se gjatë 24 orëve janë regjistruar 7094 raste të reja, një numër rekord ky që nga fillimi i pandemisë.

Ndërsa 50 persona humbën jetën.

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë vaksinuar 17, 334 persona.

Mjekët bëjnë thirrje për përshpejtim të procesit të vaksinimit, pasi kjo është e vetmja mënyrë për të parandaluar përhapjen e virusit si edhe për të shmangur fatalitetet.

 (BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.