Shënohet 1 viktimë në Kosovë, regjistrohen dhe 16 raste të reja nga COVID-19

KOSOVA

Pas disa ditësh pa viktima nga COVID-19, Kosova këtë të dielë ka regjistruar 1 humbje jete.

16 raste të reja janë shënuar në 24 orët e fundit, 7 mëë shumë se dje. Më shumë të infektuar pati Gjilani 8, ndjekur nga Mitrovica 2 dhe Prishtina me Fushë-Kosovën nga 1.

Po ashtu 18 pacientë e kanë fituar betejën me virusin së fundmi.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *