Shërbimet e urgjencës në Ukrainë: Granatohet një objekt arsimor në ajonin e Kharkiv

Një raketë ruse u përplas në ndërtesën e një objekti arsimor rreth orës 03:30 të natës, thanë Shërbimet Shtetërore të Emergjencave të Ukrainës.

Autoritetet thanë se ndërtesa në Merefa, një qytet në rajonin e Kharkiv në veri-perëndim, u shkatërrua pjesërisht. Shërbimet zjarrfikëse janë ende duke shuar zjarrin.

Mediat lokale thanë se një shkollë dhe një qendër komunitare u goditën. Ende nuk raportohet për viktima.

  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.