Sherr banal, plagoset me thikë një nxënës në Podujevë

Një nxënës është plagosur me thikë në Podujevë. Ngjarja ka ndodhur për shkak të një përleshje që ka ndodhur mes dy nxënësve në shkollën e mesme ekonomike “Isa Boletini”.

Sipas policisë kjo ka ndodhur si pasojë e një mosmarrëveshje një nxënës ka therur me thikë një nxënës tjetër.

“Raportohet se në hyrje të shkollës, i dyshuari mashkull kosovar (nxënës), pas një mosmarrëveshje ka therur me thikë viktimën mashkull kosovar (nxënës). Në vendin e ngjarjes është konfiskuar një thikë. I dyshuari gjendet në arrati.” , thuhet në raportin e policisë. E më pas viktima është dërguar në QKUK për tretman mjekësor.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.