Sherr masiv në Kuvendin e Jordanisë, shihni se si deputetët grushtohen mes njëri-tjetrit (VIDEO)

Shenjat e dhunës në foltoret e kuvendeve s’janë më të rralla.

Rasti më i ri vjen në Jordani, ku foltorja, është kthyer në një arenë boksi.

Në videon e publikuar nga mediat, shihet se si deputetët përleshen mes tyre.

Shkak është bërë diskutimet për ndryshimet Kushtetuese, e konkretisht, pika e të drejtave mes burrave e grave.

Por deputetët që e kundërshtonin këtë nismë e cilësuan atë si të padobishme, gjatë një seance që u transmetua drejtpërdrejt në kanalin televiziv Al-Mamlaka.

Në video shihen deputetët, ndërsa shkëmbejnë grushte dhe sharje me njëri-tjetrin, sikur të ishin në një ring boksi.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.