Sherr në mbledhjen komunale në Prishtinë, asamblistja e PSD shpërthen ndaj anëtarit të VV: Veshët në dorë t’i jap, hajvan!

Një incident është regjistruar gjatë mbledhjes së Kuvendit Komunal në Prishtinë. Mësohet se anëtarja e PSD-së në Komunën e Prishtinës, Vala Peshku është përfshirë në një debat të ashpër verbal me anëtarin e Vetëvendosjes, Besnik Mujeci.

Ky i fundit akuzoi Peshkun se këshilltarët komunalë të këtij subjekti i kanë vjedhur mandatet e fituara me Lëvizjen Vetëvendosje, duke e quajtur edhe “të pafytyrë”. kaq mjaftoi që zyrtarja të shpërthente në akuza, ndërsa u ngrit në këmbë, duke mos i kursyer as ‘kërcënimet’.

“Ty ti jap vesht në dur, hajvan, majmun”, dëgjohet teksa thotë Peshku, ndërkohë që një kolege ndërhyn duke e tërhequr nga krahët anëtaren e PSD-së.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts