Sherri mes dy fiseve në Borizanë, në konflikt i përfshirë edhe vëllai i deputetit të PS, Xhelal Rraja administrator i një guroreje (Detaje)

Detaje të reja janë zbardhur nga konflikti i ndodhur në Krujë. Bëhet me dije se Xhelal Rraja i cili është një nga personat e përfshirë në konflikt është edhe administratori i një guroreje.

Gjithashtu theksohet se Xhelal Rraja është vëllai i deputetit socialist Rrahman Rraja.

Konflikti verbal u raportua në fshatin Borizanë pranë Krujës, fisi anëtarë të fisit Maja kanë dhunuar me tytën e armëve dhe me sende të tjera anëtarët e fisit Rraja.

Shkak për përplasjen e dhunshme janë bërë guroret që operojnë në këtë zonë, për të cilat banorët janë ngritur disa herë në protestë.

Besohet se një prej guroreve është në pronësi të fisit Rraja, të cilët edhe kanë dhunuar dy anëtarët e fisit Maja, ndërsa njëri prej tyre ndodhet në gjendje të rëndë në spitalin e Traumës në kryeqytet.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts