Shfaqen lakuriqët e natës në laboratorin e Wuhanit

13:42 15/06/2021

Mediat publikojnë pamjet e eksperteve brenda institutit duke i ushqyer me krimba

Një investigim i fundit i realizuar nga Sky News Australia ka treguar edhe njëherë se në laboratorin e Wuhanit kanë qarkulluar lakuriq nate.

Kjo media ka publikuar momente nga instituti ku shihet një ekspert, teksa mban mbi kokë një lakuriq nate. Video është nxjerrë nga Akademia e Shkencave Kineze në 4 Maj të 2017 ku tregohen disa prej ambienteve të reja të hapura brenda në laborator dhe zbulon se kishte pasur përplasje të forta me qeverinë franceze gjatë ndërtimit të tij.

[embedded content]

Pamjet tregojnë lakuriqët e natës që mbahen në një kafaz në Institutin e Virologjisë Wuhan dhe një shkencëtar që i ushqen me krimba. E titulluar “Ekipi ndërtimor dhe hulumtues i laboratorit Wuhan P4 të Institutit të Virologjisë Wuhan, Akademia Kineze e Shkencave përmban intervista me shkencëtarët e saj kryesorë.

Në dhomën P4, shihen një larmi speciesh, që me shumë mundësi mendohet të jenë përdorur për shpërthimin aksidental të  Covid-19 .

OBSH, në kontrollet disa javore që ka bërë në Kinë, ka hedhur poshtë pretendimin se virusi ka dalë nga lakuriqët e natës, duke shtuar, se këto zëra janë më së shumti teori konspirative. Peter Daszak ekspert i organizatës është shprehur se nuk është konstatuar asnjë gjurmë të lakuriqëve. Videoja është pjesë e hetimit për librin “What Really Happened in Wuhan” i cili është në dispozicion në Amazon dhe Booktopia.

Klan News

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.