Shifra më e lartë që prej prillit/ Regjistrohen 17.959 raste të reja me COVID-19 në Itali, 86 të vdekur në 24 orët e fundit

Janë shënuar 17.959 raste të reja me COVID-19 në Itali. Kështu të paktën ka konfirmuar ministria e Shëndetësisë, e cila thotë, se janë regjistruar edhe 86 viktima.

Norma e pozitivitetit është 3.2%. Ky numër i rasteve, sipas mediave, është më i larti që prej 9 prillit, ku u regjistruan 18.938 raste.

Aktualisht 791 pacientë ndodhen në terapitë intensive, ndërsa në pavijonet e zakonshme janë 6099, 21 më shumë se një ditë më parë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.