Shifra rekord të infektimeve në Gjermani, për herë të parë identifikohen mbi 200 mijë raste të reja me COVID

Gjermania ka regjistruar shifra të larta të koronavirusit.

Për herë të parë autoritetet bëjnë me dije se janë identifikuar mbi 200 mijë infektime.

Sipas Institutit Robert Koch, në 24 orë janë regjistruar 203, 136 raste të reja. Ndërkohë numri i viktimave ka arritur 188, numër më i ulët në krahasim me një javë më parë.

Incidenca javore regjistroi 1017.4 për 100 mijë banorë. Shkalla e shtrimit në spital është 4.26 të shtruar në terapi intensive për 100 mijë banorë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.