Shifra rekord të rasteve me Covid-19 në Rusi, në 24 orë humbin jetën mbi 1 mijë persona

Rusia ka shënuar sërish shifra rekord të rasteve me koronavirus.

Gjatë 24 orëve të fundit janë raportuar 40, 241 të prekur me Covid, njoftoi qendra shëndetësore.

Ndërsa numri i përgjithshëm i rasteve ka arritur në 8, 472, 797 persona.

Sipas të dhënave nga qendra e krizës, shkalla e rritjes së koronavirusit në Rusi ishte 0, 78%.

Ndërkohë në 24 orë Rusia ka regjistruar 1, 160 viktima, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 237, 380 humbje jete.

Sakaq në Rusi aktualisht janë 903,993 raste aktive të Covid.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com