Shifra të frikshme/ Vetëm në muajin tetor Rusia ka regjistruar mbi 74 mijë viktima nga COVID-19

Shira të frikshme janë ato që vijnë nga Rusia sa i takon shifrave të COVID-19. Sipas të dhënave, vetëm në muajin tetor janë regjistruar 74.893 viktima nga virusi.

Sipas raportit, Rusia, me 145 milionë banorë, është vendi i tretë më i prekur në botë pas Shteteve të Bashkuara dhe Brazilit.

Sipas qeverisë ruse, 278,857 njerëz kanë vdekur që nga fillimi i pandemisë, raporton Washingtonpost.

Ndryshe, Rusia ka disa vaksina të veta, duke përfshirë Sputnik V, por vetëm 39.9 për qind e 144 milionë rusëve janë plotësisht të vaksinuar.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.