Shifra të larta në infektimeve me Covid-19 në Itali, rriten rastet e reja në 24 orë, shënohen edhe 69 viktima

Italia raportoi 69 vdekje të lidhura me koronavirusin të mërkurën ndaj 71 një ditë më pare. Sipas tha ministrisë së Shëndetësisë numri i përditshëm i infeksioneve të reja u rrit në 5,923 nga 4,720.

Italia ka regjistruar 129,707 vdekje të lidhura me Covid-19 që nga shpërthimi i saj në shkurt të vitit të kaluar, numri i dytë më i lartë në Evropë pas Britanisë dhe i teti më i lartë në botë. Vendi ka raportuar 4.59 milion raste deri më tani.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.