Shifrat e larta të ditëve të fundit, 5 mijë e 492 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Gjatë ditëve të fundit, rastet pozitive me COVID-19 kanë shënuar rritje. Të premten është shënuar rekord i numrit të rasteve pozitive në vend. Nga 7 mijë e 424 testime, 1 mijë e 128 mostra kanë rezultuar pozitive.

Numri i rasteve aktive me COVID-19 ka shkuar në 5 mijë e 493. Ministria e Shëndetësisë dhe Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës vazhdimisht po apelojnë te qytetarët që të vaksinohen me vaksinën anti-COVID.

Kosove
Kosove

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.