Shifrat e pandemisë alarmojnë Nepalin, situata thuajse e njëjtë me Indinë

Pavarësisht se një vend i vogël larg syrit të botës, Nepali mund të jetë ‘bomba’ e momentit gjatë pandemisë.

Shifrat flasin për një situatë të ngjashme me atë të Indisë, pasi 20 në 100 mijë banorë po rezultojnë dita ditës pozitive me COVID-19.

Nga ana tjetër vetëm fundjavën e kaluar 44% e testimeve rezultuan pozitive për COVID-19. Nepali po kalon valën e dytë të pandemisë, dhe duket në ritmet e Indisë.

Infektimet nuk kanë të ndalur, kurse spitalet janë tejmbushur me pacientë që kërkojnë shërbime dhe oksigjene për t’i mbijetuar COVID-19.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.