Shirat e rrëmbyeshëm bllokojnë rrugët dhe shtëpitë në Londër

11:44 26/07/2021

Shirat e dendur kanë përmbytur rrugët në Londër pasi stuhitë goditën jugun e Anglisë.

Policisë iu desh të mbyllte një rrugë në jug-perëndim të Londrës, ku tre autobusë ishin bllokuar nga uji. Pasagjerët janë detyruar të zbresin pasi autobusi filloi të mbushej me ujë.

Agjencia e Mjedisit ka lëshuar pesë paralajmërime për përmbytjet në pjesët jugore të Anglisë dhe 19 alarme të tjera për përmbytjet, të cilat përfshijnë pjesë të Uellsit.

Shoferët në Walthamstow, në veri-lindje të Londrës, braktisën automjetet e tyre ndërsa disa banorë janë gjetur në vështirësi pasi uji ka përshirë dhe shtëpitë e tyre.

Ekipet e emergjencës kanë shkuar menjëherë për t’i ardhur në ndihmë banorëve të prekur.

Gjatë javës së ardhshme, moti i paqëndrueshëm do të vazhdojë, ndërsa autoritetet paralajmërojnë qytetarët të bëjnë kujdes./Klan News

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *