Shiten në ankand sendet me vlerë të Hitlerit, dy prej tyre u vlerësuan mijëra dollar (FOTO)

Janë shitur në ankand disa nga sendet personale të Adolf Hitler.

Ankandi u hap në Morley të Australisë, për tetë sende që i përkisnin ish-diktatorit të “hekurt”.

Mes sendeve me vlerë binin në sy një kuti duhani dhe një krehër të përdorur nga Hitleri.

Këto objekte u shitën për rreth 48 mijë dollarë. Ankandi u dënua ashpër nga shumë njerëz të cilët e konsideruan atë si një glorifikim të regjimit të një prej diktatorëve më të ashpër në glob.

Për më shumë ju ftojmë të ndiqni fotot e mëposhtme.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.