Shiu i dendur, bllokohet nga rritja e nivelit të ujit një familje në Lezhë, emergjencat civile drejt vendngjarjes

Një familje në Lezhë është bllokuar nga rritja e nivelit të ujit të një kanali dhe bllokimin e tij.

Familja ndodhet në fshatin Rraboshtë, njësia administrative Kallmet, bashkia Lezhë.

Strukturat e bashkisë Lezhë si dhe Kryetari i Njësisë Administrative janë njoftuar për rastin dhe në vendngjarje po shkojnë strukturat e emergjencat civile të bashkisë Lezhë, me mjet për zhbllokimin e kanalit.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts