Shkarkimi i Metës/ Rama: Populli e dënoi në mënyrë spektakolare, Parlamenti do ta formalizojëKryeministri Edi Rama ka thënë se populli shqiptar e ka dënuar në mënyrë spektakolare Presidentin Ilir Meta në zgjedhjet e 25 prillit.

edi ramaaa

I ftuar në “Opinion” Rama tha se Parlamenti aktual do të bëjë të mundur shkarkimin e tij, pasi është funksional, ndërsa shtoi se PD ka bërë maksimumin e saj në këtë fushatë.

Rama: Meta është jashtë çdo lloj konfiguracioni dhe me Metën do merret Parlamenti. Metën populli e dënoi dhe parlamenti do ta formalizojë. Ky parlament aktual do ta bëjë. Ky parlament duhet ta formalizojë. Meta është dënuar nga populli në mënyrën më spektakorale të mundshme. Votën për PD e lexoj si një votë që është dhënë se ka bërë një sforco. Unë e di që për mua nuk është e lehtë që të kafshoj gjuhën kur më vijnë batuat, por se kam thënë me cinizëm kur kam thënë që ka arritur maksimumin.

Disa ditë më parë kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla njoftoi se Parlamenti do të nisë procedurën për shkarkimin e Presidentit të Republikës. Kjo deklaratë e Ballës, pasoi një reagim të Presidentit Meta, i cili tha se Presidenti është i gatshëm të firmosë dekretin për të rëndësishëm për të mbrojtur Republikën e Shqipërisë, duke lënë në të nënkuptohet se është ai për shpërndarjen e Parlamentit.

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.