Shkatërrohet një plantacion marijuane në Barcelonë, arrestohen 2 kultivuesit shqiptarë, si u pikasën nga konsumi i energjisë elektrike (Video)

Policia Kombëtare në Spanjë ka shkatërruar një plantacion marijuanë në qytetin Polinya (Barcelona). Si rezultat i këtij operacioni janë arrestuar dy përgjegjësit e tij, me origjinë shqiptare, të cilët i dedikoheshin kultivimit, shpërndarjes dhe shitjes së lëndës narkotike.

Siç shpjegohet në një deklaratë, hetimi filloi marsin e kaluar, kur u konstatua ekzistenca e një plantacioni brenda një magazine industriale. Kompania e energjisë elektrike verifikoi se aktiviteti ishte lidhur me mashtrim me kompaninë publike të energjisë elektrike.

Foto 2 5 2 505x267
Foto 2 5 2 505×267

Në mesin e korrikut, agjentët kryen një hyrje në magazinë, që ndodhej në zonën industriale të atij qyteti, të dhënë nga Gjykata Hetuese Sabadell. Pas kontrollit, dy persona u arrestuan dhe sekuestruan 256 bimë me peshë totale 120 kilogramë.

Në regjistër gjendeshin makineritë për kultivim – llamba, ventilatorë, kondicionerë etj. dhe e gjithë magazina ishte kondicionuar për të vendosur sa më shumë bimë.
Dy të arrestuarit po hetohen si autorë të dyshuar të trafikut të drogës dhe mashtrimit me energjinë elektrike.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com