Shkëlqen sërish Distria Krasniqi, kalon në finalen e Grand Slamin të Tbilisit, një hap larg medaljes

Ditën e sotme, Distria Krasniqi, xhudistja nga Kosova, ka shkëlqyer në ndeshjet e saj në Grand Slamin e Tbilisit, në Gjeorgji. Krasniqi ka arritur të kalojë në finale, duke dalë fitimtare në çdo raund.

Kampionia olimpike është pretendente për të rrëmbyer medalje në kategorinë 52 kg. Ndërkohë, pritet me kureshtje përballja e saj në finale me hungarezen Reka Pupp, që do të mbahet në orën 15:00.

Distria e nisi ditën me fitore ndaj brazilianes Maria Taba. Më pas, mposhti holandezen Naomi Van Krevel.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com