Shkëlqeu ndaj Gjermanisë, Dani Olmo me dedikim special pas ndeshjes: Kjo fitore është për…

shkelqeu ndaj gjermanise dani olmo me dedikim special pas ndeshjes kjo fitore eshte perDani Olmo ishte një nga protagonistët kryesorë të ndeshjes mes Spanjës dhe Gjermanisë këtë të premte në Shtutgart, duel që u vendos nga goli i Merinos në pjesën e fundit të kohës shtesë. 

olmooo

Sulmuesi katalanas, i cili shënoi golin e parë dhe i shërbeu të dytin në pjatë Merinos, u zgjodh lojtari më i mirë i ndeshjes, Futbollisti që aktivizohet në kampionatin gjerman me Lajpcig, ia dedikoi suksesin e tij mesfushorit Pedri, të cilit i zuri vendin në minutën e 8-të, pas një dëmtimi serioz.  

“Është një nder të luaj me këtë ekip të madh. Ne luftuam deri në fund dhe ia arritëm. Është një gëzim i madh. Tani shpresojmë që dëmtimi i Pedrit nuk është asgjë, se është thjesht një goditje sepse ai është një lojtar shumë i rëndësishëm për ne. Kjo fitore është për Pedrin dhe tani, në gjysmëfinale”, deklaroi Olmo.

PANORAMASPORT.AL 

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” © Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts