Shkodër, kalimi i punonjësve të mirëmbajtjes të teatrit “Migjeni” në një Institucion tjetër, debate në Këshillin Bashkiak

shkoder kalimi i punonjesve te mirembajtjes te teatrit migjeni ne nje institucion tjeter debate ne keshillin bashkiak
shkoder kalimi i punonjesve te mirembajtjes te teatrit migjeni ne nje institucion tjeter debate ne keshillin bashkiak

Kalimi i punonjësve të mirëmbajtjes të teatrit “Migjeni” dhe disa institucioneve të tjera në një ndërmarrje të vetme u kthye në një debat në mbledhjen e këshillit bashkiak të Shkodrës. Këshilltarët e opozitës e cilësuan të gabuar termin shkrirje që është përdorur në shkresën zyrtare por nuk janë dakord as me ristrukturimin e ri….

Zëvendës kryetari i bashkisë Shkodër Onid Bejleri sqaroi se trupa artistike e teatrit “Migjeni” nuk preket dhe krijimi i drejtorisë së re lidhet vetëm me një mirëmenaxhim të godinave të disa institucioneve.

[embedded content]

Më përpara një sqarim lidhur me diskutimet për këtë çështje të teatrit “Migjeni” bëri edhe vetë kryetari i bashkisë Shkodër Benet Beci i cili mungoi në këtë mbledhje duke thënë se transferimi i punonjësve të mirëmbajtjes në një drejtori ka të bëjë me një shërbim më të mirë për ndërtesat e institucioneve.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts