Shkoi në Itali për studime, por kapet me kokainë, burg për 22-vjeçarin shqiptar

Një i ri shqiptar i cili është kapur duke shitur kokainë është dënuar me 18 muaj burg në Itali. Sipas mediave italiane, 22-vjeçari shqiptar ka mbërritur në Itali për arsye studimi dhe nuk ka pasur precedentë të mëpasshëm kriminal.

Gjatë kontrollit fizik, polica i ka gjetur të riut 40 gr kokainë dhe para të përfituar nga aktiviteti i shitjes së lëndës narkotike.

Gjykata e Pesaros vendosi dënimin 18 muaj burg për 22-vjeçarin shqiptar.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts