Shkoi të mblidhte dru në pyll, gruaja sulmohet nga luani

Sipas Hindustan Times , në lagjen Gir Somnath të Gujarat, 40-vjeçarja Bhanuben Amheda u sulmua nga një luan teksa po mblidhte dru me miqtë e saj në pyll.

Oficeri i pyjeve Khimanand Pampaniya deklaroi se ata kishin gjetur trupin e Amheda-s sot, të tërhequr zvarrë në pyll nga luani pas sulmit.

Pampaniya përmendi gjithashtu se zona bregdetare ku kishte ndodhur incidenti nuk ishte një habitat për luanët dhe se ata e përdornin atë vetëm si një rrugë tranziti.

Zyrtarët pyjorë kanë punuar pa u lodhur për të gjetur luanin përgjegjës për sulmin.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts