Shkoi të punonte si dado në Zvicër, gruaja shqiptare përjeton tmerr nga çifti punëdhënës, përfundojnë në gjykatë

shkoi te punonte si dado ne zvicer gruaja shqiptare perjeton tmerr nga cifti punedhenes perfundojne ne gjykate
shkoi te punonte si dado ne zvicer gruaja shqiptare perjeton tmerr nga cifti punedhenes perfundojne ne gjykate

Një çift nga Baseli kanë përfunduar në gjykatë pasi janë akuzuar nga dadoja shqiptare për keqtrajtim.

Shqiptarja ka deklaruar se ka shkuar të punojë si dado e tre fëmijëve të tyre, por çifti e kanë detyruar atë të pastrojë dhe të merret me të gjithë punët e shtëpisë, duke i dhënë vetëm 300 franga në muaj.

Ajo po ashtu i ka akuzuar ata edhe për dhunë fizike. Ndërkaq të dy ata i kanë mohuar akuzat, por pritet që të trupa gjykuese të marrë vendimin.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts