Shkon në 26 numri i të vdekurve nga përmbytjet në Kinë, raportohet për të zhdukur

shkon ne 26 numri i te vdekurve nga permbytjet ne kine raportohet per te zhdukur
shkon ne 26 numri i te vdekurve nga permbytjet ne kine raportohet per te zhdukur

Ndërsa shumë vende janë përballur me një mot të nxehtë për shkak të temperaturave të larta, e kundërta po ndodh në Kinë.

Të paktën 26 persona kanë humbur jetën për shkak të përmbytjeve.

Ndërkohë pesë persona të tjerë rezultojnë të zhdukur.

Një total prej 6,245 banorësh nga gjashtë fshatra në një nga qarqet në provincën Qinghai u prekën nga reshjet e dendura, të cilat kanë nisur që prej ditës së mërkurë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts