Shkon në nëntë numri i të prekurve me variantin Omicron të koronavirusit në Belgjikë

Belgjika ka shënuar raste të variantit Omicron të COVID-19

Gjithsej janë identifikuar 9 të prekur. Mikrobiologu Emmanuel Andre, bën me dije se tashmë me 4 rastet e raportuara ditën e djeshme shkon në 9 numri i rasteve me mutacionin Omicron.

Rasti i parë Omicron që u zbulua në Belgjikë ishte një grua e pavaksinuar e cila kishte udhëtuar në Egjipt.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.