“Shkruaj dhe lotoj”, Sotiraq Bratko për ndarjen nga jeta të Mirush Kabashit: Shkëmb i madh në themelet e teatrit dhe kinemasë

shkruaj dhe lotoj sotiraq bratko per ndarjen nga jeta te mirush kabashit shkemb i madh ne themelet e teatrit dhe kinemase
shkruaj dhe lotoj sotiraq bratko per ndarjen nga jeta te mirush kabashit shkemb i madh ne themelet e teatrit dhe kinemase

Aktori Sotiraq Bratko ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të artistit të madh shqiptar, Mirush Kabashi, në mnoshën 75-vjeçare.

Në një psotim ën rjrtet sociale, Bratko shprehet se ndarja nga jeta e ‘Nderit të Kombit’ është një humbje jashtëzakonisht e madhe për artin shqptar. Më tej ai thotë se ‘Shkruaj dhe lotoj… shkëmb i madh ne themelet e teatrit dhe kinemasë.’

Lajm shume i hidhur per mua. Luftoi shume, por semundja per te cilen ai me shume fuqi per ta mposhtur e paska vene poshte… Me thoshte vazhdimisht, “Do te me vere poshte por une do ta superoj”.

Ohhh i madhi njeri! Ohhh i madhi artist! Ohh i madhi mik dhe shok! Ohhh i madherishmi Mirush! Sic emrin kishte dhe do mbetet i mire e i perjetshem!

Humbje jashtëzakonisht e madhe per kombin. I madhi ne thjeshtesi, t’i jete e lehte toka! Kurre nuk pretendoi me shume se te ishe i thjeshe iqeshur i dashur NJERI.

Shkruaj dhe lotoj… Shkëmb i madh ne themelet e teatrit dhe kinemasë. I perjetshem do mbetet jo vetem per ne por per gjithe bashkekombast ne rruzullin Toke.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts