Shkrumbohet hapësira me bimësi pranë Beratit, zjarri dyshohet i qëllimshëm

Një sipërfaqe me shkurre pranë fshatit Velabisht në Berat është përfshirë nga flakët ditën e sotme, ndërsa dyshohet se zjarri ka qenë i qëllimshëm.

Raportohet se flakët janë vendosur nën kontroll pas ndërhyrjes së forcave zjarrfikëse, por më herët zjarri ka shkrumbuar një hapësirë prej rreth 2 dynymësh.

Përveç forcave zjarrfikëse në vendngjarje kanë mbërritur edhe forcat e policisë për të hetuar mbi vendosjen e zjarrit, që dyshohet se ka qenë i qëllimshëm.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts