Shkrumbohet nga flakët hoteli në qendër të Madridit, të paktën 200 persona ndodheshin brenda (VIDEO)

Një hotel në Madrid është përfshi nga flakët pasditen e kësaj të enjte.

Kjo është lajmi kryesor it ë gjitha mediave spanjolle në këto momente, të cilat shkruajnë se në godinë, në momentin që ka shpërthyer flakët kanë qenë të paktën 200 persona.

Zjarri nisi fillimisht në katet e sipërme të hotelit “Grand Nuevo Madrid” për të zbritur më pas në ato të poshtmet.

Sipas raportimeve, zjarrfikëset kanë mundur të vendosur në kontroll flakët, ndërsa fatmirësisht nuk ka asnjë të lënduar nga incidenti.

Gjithashtu, autoritetet ndodhen në vendngjarje e janë duke hetuar shkaqet e zjarrit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *