‘Shkundet’ Kina, tërmeti me magnitudë 7.4 të shkallës Rihter godet provincën Qinghai

KINA

Një tërmet i fuqishëm ka rënë ditën e sotme në Kinë. Lëkundja me magnitudë 7.4 të shkallës Rihter e kishte epiqendrën në provincën Qinghai.

Deri më tani nuk raportohet për viktima, të plagosur apo të dëme të tjera.

Prvinca Qinghai ndodhet në pjesën verilindore të pllajës së Tibetit. Po ashtu epiqendra e tërmetit ishte 523 kilometra larg Lanzhou, vendbanimi i 2.6 milion qytetarëve kinezë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.