Shokuese/ Nuk e dinin, stafi i spitalit pinë për 30 vite me radhë ujë të dalë nga tualeti

Për plot 30 vite me radhë stafi i një spitali në Japoni ka pirë ujë të dalë nga tualeti.

Sipas Yomiuri Shimbunit, Universiteti i i Osakës në Japoni njoftoi më 20 tetor se disa nga gypat e ujit të rubinetit në spitalin që është pjesë e departamentit mjekësor të këtij institucioni ishin lidhur gabim, duke bërë që gypat e ujit të pijshëm të lidhen me ato të tualeteve.
Ky spital ishte ndërtuar më 1993, dhe gabimi me lidhjen e gypave të ujit kishte zgjatur gati 30 vjet.

Gjatë kësaj periudhe, punëtorët e kësaj klinike dhe pacientët e kishin përdorur ujin e tualetit për të pirë dhe për të larë duart.

Spitali e zbuloi këtë problem gjatë një inspektimi kur po e bënte një ndërtesë të re të
diagnostifikimeve dhe trajtimeve mjekësore.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *