SHORTI LIVE/ Reali përballet me Liverpulin, finalja e sezonit të kaluar përsëritet në çerekfinale. Ja çiftet

SHPËRNDAJE

Në Shtëpinë e Futbollit Europian në Nion, duke nisur nga ora 12:00, tetë ekipet çerekfinaliste të Ligës së Kampioneve mësojnë emrat e kundërshtarit të ardhshëm.

1

Ashtu si në 1/8-at, edhe shorti i kësaj faze do të jetë i lirë, pra çdo skuadër mund të ndeshet me 7 rivalet e tjera. Përveç çifteve çerekfinaliste, sot do të hidhet edhe shorti për përballjet e gjysmëfinaleve. Ndeshjet e para çerekfinale të Champions-it do të luhen më datën 6 dhe 7 prill, ndërsa ato të kthimit një javë më vonë (13-14 prill).

Gjysmëfinalet do të luhen më 27-28 prill dhe më 4-5 maj. Ndërsa finalja e këtij sezoni, do të mbahet më 29 maj, në stadiumin “Ataturk” të Stambollit.

SHORTI LIVE:

Çiftet çerekfinaliste:

Mançester Siti-Borusia Dortmund (A1)

Porto-Çelsi (A2)

Bajern Mynih-PSG (B1)

Real Madrid-Liverpul (B2)

Çiftet gjysmëfinaliste:

(B1)-(A1)

(B2)-(A2)

ÇEREKFINALISTET E LIGËS SË KAMPIONEVE:

LIVERPUL

PSG

PORTO

BORUSIA

DORTMUND

MANÇESTER SITI

REAL MADRID

ÇELSI

BAJERN MYNIH

PANORAMASPORT.AL

Te lidhuraBurimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.