Shpalli 209 milionë euro humbje vetëm në sezonin e kaluar/ Ku i gjeti paratë Juvja për Dushan Vlahoviçin?
Duke u nisur nga fakti se Juventusi shpalli 209 milionë euro humbje vetëm në sezonin e kaluar, shumë pyetën se nga dolën paratë për Dushan Vlahoviçin.

maxresdefault

Kujtojmë se “Zonja e Vjetër” shtoi kapitalin me 400 milionë euro dhe kishte ndarë 175 milionë për merkaton e tri viteve të ardhshme. Pikërisht nga kjo shumë do të merren paratë për sulmuesin, ndonëse një pjesë e mirë e tyre pritet të rikuperohen nga shitjet në janar ose verë nga shitjet e Artur, Bentankur apo edhe De Ligt.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.