Shpalli non grata kryeministrin Johnson dhe 12 zyrtarë të tjerë, Britania e Madhe i përgjigjet Rusisë: Të vendosur për mbështetjen ndaj Ukrainës

shpalli non grata kryeministrin johnson dhe 12 zyrtare te tjere britania e madhe i pergjigjet rusise te vendosur per mbeshtetjen ndaj ukraines
shpalli non grata kryeministrin johnson dhe 12 zyrtare te tjere britania e madhe i pergjigjet rusise te vendosur per mbeshtetjen ndaj ukraines

Pas vendimit të Rusisë për të ndaluar Boris Johnson dhe politikanë dhe anëtarë të tjerë të qeverisë britanike të hyjnë në vend, ka reaguar Britania e Madhe.

Një zëdhënës i qeverisë së Mbretërisë së Bashkuar i ka thënë Guardian:

“Mbretëria e Bashkuar dhe partnerët tanë ndërkombëtarë qëndrojnë të bashkuar në dënimin e veprimeve të qortueshme të qeverisë ruse në Ukrainë dhe duke i bërë thirrje Kremlinit të ndalojë luftën. Ne mbetemi të vendosur në mbështetjen tonë për Ukrainën .”

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts