Shpërndante kokainë dhe kanabis në lokalet e natës në Himarë, arrestohet 20-vjeçari nga Lushnja

HIMARË

Shpërndante doza kokaine dhe kanabisi, kryesisht në lokalet e natës, kapet dhe vihet në pranga 20-vjeçari.

Sekuestrohen dozat e kokainës dhe të kanabisit që iu gjetën këtij shtetasi, gjatë kontrollit fizik, bashkë me një shumë parash që dyshohet se është përfituar nga shitja e dozave.

Sekuestrohen edhe një përforcues grushti dhe 2 celularë që u gjetën gjatë kontrollit në banesën e tij.

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme dhe Narkotikëve të DVP Vlorë, në vijim të operacioneve me fokus parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarive kriminale në fushën e narkotikëve, bazuar dhe në informacionet e siguruara nga inteligjenca informative, kanë organizuar dhe finalizuar operacionin policor të koduar “Parts 10”, si rezultat i të cilit u arrestua në flagrancë shtetasi:

-S. C., 20 vjeç, banues në Lushnjë.

Gjatë kontrollit fizik ndaj këtij shtetasi, në Potam, Himarë, shërbimet e Policisë i kanë gjetur sasi të lëndëve të dyshuara narkotike kokainë dhe kanabis, të ndara në doza, gati për shitje, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale, bashkë me një shumë parash që dyshohet se është përfituar nga shitja e dozave. Gjithashtu, u sekuestruan një përforcues grushti dhe dy aparate celulare që u gjetën gjatë kontrollit në banesën e tij.

Nga veprimet hetimore dyshohet se ky shtetas i shpërndante dozat e kokainës, në zonën e Himarës, kryesisht në lokalet e natës.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts