Shpërndante kokainë së bashku me çiftin italian, arrestohet në Itali gruaja shqiptare

shperndante kokaine se bashku me ciftin italian arrestohet ne itali gruaja shqiptare
shperndante kokaine se bashku me ciftin italian arrestohet ne itali gruaja shqiptare

Autoritetet italiane kanë arrestuar një shtetase shqiptare e cila dyshohet se shiste lëndë narkotike të llojit kokainë në bashkëpunim me një çift italian.

Gjatë arrestimi atyre u janë gjetur rreth 160 gramë kokainë, si edhe lëndë dhe mjete për ndarjen në doza dhe paketimin e drogës për ta shitur më pas.

Mësohet se efektivët kanë zbuluar 37-vjeçaren italiane duke i dorëzuar një pako të dyshimtë 43-vjeçares shqiptare, e cila më vonë u zbulua se mbante rreth 140 gramë kokainë.

Nga kontrollet e mëpasshme të shtëpive u bë e mundur gjetja dhe sekuestrimi i mjeteve prerëse në shtëpinë e gruas shqiptare, ndërsa në shtëpinë e gruas me kombësi italiane u gjetën dhe sekuestruan 24 gramë të tjera kokainë dhe një peshore elektronike precize.

Gjatë këtij kontrolli të fundit, dolën përgjegjësi për drogën e gjetur, edhe ndaj partnerit të gruas, një italian 40-vjeçar.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts