Shpërthen depoja me municione në Çad, raportohet për viktima dhe të plagosur

shperthen depoja me municione ne cad raportohet per viktima dhe te plagosur
shperthen depoja me municione ne cad raportohet per viktima dhe te plagosur

Një zjarr i madh u regjistrua në një depo municioni në Çad, duke shkaktuar shpërthime të mëdha.

Sipas mediave të huaja, ministri i Jashtëm, Koulamallah Abderaman tha se zjarri ka ndodhur në një depo ushtarake në zonën Goudji të kryeqytetit, N’Djamena. Presidenti Mahamat Idriss Deby dërgoi ngushëllimet e tij për viktimat dhe familjet e tyre, pa specifikuar numrin e personave që kanë humbur jetën.

Ndërkohë, një zyrtar tha se pati shpërthime të municioneve të të gjitha kalibrave. Një banor i tha agjencisë së lajmeve Reuters se pa tre të plagosur në rrugë, ndërsa një tjetër tha se fqinji i tij u vra.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts