Shpërthen kamioni me municione luftarake në Egjipt, vdesin nëntë ushtarakë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kajro të Egjiptit, ku nga shpërthimi i një kamioni që transportonte municione luftarake, humbën jetën 9 ushtarakë.

Mediat e huaja shkruajnë se ushtarakët ishin nisur për në qytetin e Ramazanit, ku planifikonin të kryenin stërvitje ushtarake.

Autoritetet egjiptiane janë duke punuar për zbardhjen e rrethanave.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts