Shpërthen në flakë hoteli luksoz në Stamboll, autoritetet ndërhyjnë me urgjencë për të evakuuar në kohë turistët

shperthen ne flake hoteli luksoz ne stamboll autoritetet nderhyjne me urgjence per te evakuuar ne kohe turistet
shperthen ne flake hoteli luksoz ne stamboll autoritetet nderhyjne me urgjence per te evakuuar ne kohe turistet

Një zjarr shpërtheu mëngjesin e së premtes në hotelin luksoz Cirahan që ndodhet në Bosfor në Stamboll. Sipas informacioneve fillestare, zjarri ka rënë në një objekt në të cilin po punohej, ndërsa nuk raportohet për viktima.

Mediat turke raportuan se autoritetet larguan me shpejtësi klientët, ndërsa videot e postuara në rrjetet sociale tregojnë tym të zi që mbulon zonën.

Zjarrfikëset kanë mbërritur me shpejtësi në vendngjarje dhe situata raportohet nën kontroll.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts