Shpërthen tubacioni i gazit në Rumani

17:45 21/09/2023

4 persona humbin jetën, 5 plagosen

Katër persona mbetën të vdekur dhe pesë të tjerë u plagosën kur një tubacion gazi mori flakë në një kantier ndërtimi në lindje të Rumanisë.

Me ndërhyrjen e forcave zjarrfikëse zjarri u shua, ndërsa policia nisi hetimet për shkaqet e këtij shpërthimi.

Muajin e kaluar, dhjetëra njerëz u plagosën pas shpërthimeve në një stacion karburanti të lëngshëm pranë Bukureshtit.

Tv Klan


Të ngjashmeBurimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne :bopta sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts