Shpërthim i fuqishëm gazi në një ndërtesë në Kinë, tre të vdekur dhe dhjetëra të plagosur (VIDEO)

Një shpërthim i fuqishëm gazi ka ndodhur në qytetin kinez Shenyang, duke shkatërruar disa ndërtesa dhe vrarë të paktën 3 persona.

Shpërthimi masiv u ndje rreth orës 8:30 të mëngjesit me orën lokale të enjten, raportuan mediat shtetërore, duke vënë në dukje se nuk është e qartë se çfarë e ka shkaktuar shpërthimin deri më tani.

Më shumë se 30 persona u plagosën dhe të gjithë u dërguan në spital.
Pamjet në mediat sociale tregojnë momentin e shpërthimit, nga i cili u ngritën re të mëdha tymi, në të gjithë zonën.

Rrënojat mund të shihen të shpërndara në të gjithë zonën, ndërsa ndërtesat dhe makinat aty pranë duket se kanë pësuar dëme katastrofike.

Shpërthimi ka origjinën në një restorant barbeque në një rrugë të zënë të qytetit Shenyang, sipas raporteve lokale të cituara nga Reuters, i cili gjithashtu vuri në dukje se asgjë nuk mbetet nga objekti përtej “trarëve strukturorë të ekspozuar”.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *