Shpërthim masiv në qendër të Parisit, përfshihen nga flakët disa ndërtesa

shperthim masiv ne qender te parisit perfshihen nga flaket disa ndertesa

shperthim masiv ne qender te parisit perfshihen nga flaket disa ndertesa

18:20 21/06/2023

4 persona në gjendje kritike


4 persona ndodhen në gjendje kritike për jetën, pas një shpërthimi të fuqishëm të ndodhur në qendër të Parisit këtë të mërkurë.

Shpërthimi, që dyshohet të ketë ardhur si pasojë e rrjedhjes së gazit, ndodhi rreth orës 17:00 në Rue Saint-Jacques. Sipas asaj që shkruan BBC, e gjithë fasada e një ndërtese ra në tokë, ndërsa disa ndërtesa u përfshinë nga flakët.

Në vendin e ngjarjes ndodhen aktualisht forca të shumta policore dhe ato të zjarrfikëses.

Banorë thanë për mediat vendase se kishin dëgjuar dy shpërthime të fuqishme./tvklan.al

Të ngjashmeBurimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne :bopta sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts