Shpërthim në Bagdad, një i vdekur dhe 12 të lënduar

Së paku një person ka humbur jetën, ndërsa 12 të tjerë janë lënduar gjatë shpërthimit të një autobombe në Bagdad, Irak.

Bomba e vendosur në veturë shpërtheu në lagjen Habibiye, në një pjesë të Bagdadit të quajtur Sadr, njoftoi Rrjeti i Mediave të Sigurisë pranë autoriteteve irakiane.

Si pasojë e shpërthimit janë regjistruar edhe dëme materiale mbi objektet e banimit afër vendit të shpërthimit.//AA

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.