Shpërthim pranë aeroportit të Kabulit

15:39 29/08/2021

2 viktima dhe 3 të plagosur nga një raketë

Një shpërthim i fortë ka ndodhur në afërsi të aeroportit të Kabulit.

BBC njofton se bëhet fjalë për një sulm me raketë që ka goditur zonën e banuar pranë aeroportit.

Të njëjtat burime flasin për 2 viktima dhe 3 të plagosur. Të lënduarit janë gra dhe femijë.

Tv Klan

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *