Shpërthime bombash në Greqi, në shënjestër shtëpitë e një gazetari dhe sindikalisti

shperthime bombash ne greqi ne shenjester shtepite e nje gazetari dhe sindikalisti
shperthime bombash ne greqi ne shenjester shtepite e nje gazetari dhe sindikalisti

Dy shpërthime të ndara me bombë ndodhën herët në mëngjes që synonin një gazetar dhe një sindikalist në kryeqytetin grek.

Individë të panjohur shpërthyen pajisje shpërthyese jashtë rezidencave të gazetarit grek Dimitris Kambourakis dhe kreut të sindikatës së policisë së vendit Vasilis Doumas, njoftoi agjencia shtetërore e lajmeve AMNA.

Bombat që shpërthyen në orët e para të mëngjesit dëmtuan fasadat e ndërtesave në lagjet Argyroupolis dhe Kypseli.

Policia ka nisur hetimet për të dyja incidentet, theksoi AMNA.//AA

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts