Shpërthimet në veri të Kosovës, sulme me granata dore ndaj nënkryetarit të Ranillukës dhe dy zyrtarëve të tjerë serbë

Presioni ndaj serbëve të Kosovës po vazhdon dhe vetëm brenda natës në fshatin Ranilluk janë gjuajtur tri granata dore brenda oborreve të shtëpive të tri personave nga ky komunitet. Granatat e dorës janë gjuajtur në shtëpitë e personave të cilët janë zyrtarë në institucionet e Kosovës, saktësisht ndaj nënkryetarit të komunës së Ranillukës, drejtorit të […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts